Ankara Diş Beyazlatma

2

Ankara Diş Beyazlatma Hizmetleri

Diş renkleri farklılıklar göstermektedir. Bazıları bembeyaz dişlere sahip olsalar da kimisi kırık beyaz, krem ve açık kahve tonunda dişlere sahiptirler. Bu durum da kişileri rahatsız eder. Onlar da beyaz yapıda dişleri olsun ister. Ama bu konuda ne yaparlarsa yapsınlar; istedikleri beyazlamayı elde edemezler. Bu durum bazen dişin yapısı ile ilgili olurken bazen de kişilerin kullanım hatasından meydana gelmektedir. Ankara diş beyazlatma yöntemleri arasında klinikte ve evde diş beyazlatılması olarak iki konuda hizmet vermektedir. Diş beyazlatma fiyatları da uygulanacak olan tedavinin şekline göre değişmektedir.

Sizin için doğru ve uygun olan seçenek hangisi ise onun kararını uzman diş doktorlarımız vermektedir. Ama her iki yöntemde de, diş yapısından kaynaklı ya da genetik etkenlerden dolayı bir sorununuz yoksa beyaz dişler elde edilerek, güzel bir gülüşe de sahip olabilirsiniz. Kliniğimizde beyazlatılan dişlerin beyazlıklarını koruma süreleri kişilere göre farklılık göstermektedir. Onları düzenli ve olması gerektiği gibi fırçalamayı ihmal etmezseniz, çay ve kahve tüketimlerinizi düzenlerseniz, diş doktoruna gitmeyi ihmal etmezseniz uzun bir süre beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Bu süre 3 ay ile 3 yıl arasında değişmekte olup; tamamen kişilerin kullanımları ve dikkatleriyle alakalıdır.

Dişleriniz Neden Koyu Renkli Olabilir?

Öncelikle diş renginizin neden koyu olduğunun incelenmesi gerekmektedir. Diş minesinin yapısal durumu incelendikten sonra, buna sebep olan nedenlerin belirlenmesi tedavi açısından oldukça önemlidir.

  • Aşırı miktarda çay, kahve ya da asitli içecekler tüketiyorsanız
  • Sigara, puro, nargile gibi kötü alışkanlıklarınız bulunuyorsa
  • Dişlerinize çürümeden kaynaklı dolgu, kanal tedavisi ya da farklı cerrahi müdahaleler uygulanmışsa
  • İleri yaşlarda iseniz
  • Çocukluk döneminde süt dişlerden sonra gerçek dişlerin çıktığı zamanlarda yanlış ya da etkili antibiyotikler kullanılmışsa
  • Herhangi bir kaza ya da darbe sonucu diş sinirleri canlılığını yitirmişse

Dişleriniz koyu bir renge sahip olabilir. Bütün bu etkenler kişilerin bilerek ya da bilmeyerek maruz kaldığı olaylardır. Koyu renk dişlerin beyazlatılması ve parlak bir hale getirilmesi mümkündür. Kliniğimizde uygulanan yöntemlere değinecek olursak;

Klinikteki Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş parlatıcı olarak bilinen ilaç, kişinin dişlerinin üzerine sürülmektedir. Işın verilerek sertleşmesi sağlanmaktadır. Bu işlem 3 defa uygulanıldığında beyazlatma tedavisi de böylelikle tamamlanmış olmaktadır. İşlem öncesinde şu anki dişlerinizin resmi çekilmekte ne kadar beyazlamış oldukları da böylelikle tespit edilmektedir. Klinikte diş beyazlatmak için kullanılan ilaçların peroksit oranları yüksek olduğundan dolayı beyazlama hemen gerçekleşir ve uzun süre de etkisini kaybetmez.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde diş beyazlatma Ankara diş beyazlatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Tedaviye başlanırken yine kişilerin şu anki diş renklerinin resmi çekilir. Diş ölçüsü alınarak ona uygun plak belirlenir. Kişilere tüp içerisindeki beyazlatıcı ilaçlardan verilir. Nasıl kullanması gerektiği konusunda bilgilendirilir. Günde iki defa bu ilacı sürerek tedaviye başlanılır. Eve verilen ilaçların peroksit seviyeleri daha düşüktür. Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağına doktor ve kişiler birlikte karar vermektedir. Diş beyazlatma fiyat belirlenmesi yönteme göre değişmektedir.

Kliniğimizde uygulanan diş beyazlatma yöntemleri ile kişiler beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşmaktadırlar. Sizlerde de bu gibi sorunlar var ise; işinde uzman diş doktorlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

Diş Beyazlatmadaki Başarı

Herhangi bir nedenden dolayı diş renklerinde sorun yaşayan kişilerin çoğu diş beyazlatma yönteminden oldukça memnun bir şekilde kliniğimizden ayrılmaktadır. Çay, kahve gibi renkli içecekler dolayısıyla sonradan oluşan lekelerde çabuk ve olumlu sonuçlar alınırken; genetik faktörlerin ağır bastığı ya da devamlı ilaç kullanmak zorunda olan kişiler de aynı olumlu sonuç alınmayabilir. Bu durumu da unutmamak gereklidir.

Ankara diş beyazlatma çeşitleri içinden hangisini tercih ederseniz edin; kliniğimizde hijyen koşullarına dikkat edilerek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.