Ankara Diş Kaplama

1

Ankara Diş Kaplama

Diş kaplama dişi daha sağlıklı hale getirmek ve daha estetik görünmesini sağlamak için dişin dış yüzeyine ince kabuk benzeri malzemelerin kaplanarak yerleştirilmesi işlemine denir.  Ankara diş kaplama işlemi, eğer dişte ciddi şekil bozuklukları, önemli derecede kırıklar ve renk değişimleri gibi sorunları gidermek için kullanılan yöntemdir. Ankara diş kaplama çürük ya da başka önemli durumlarda diş kaybının dolgu ile çözülemediği durumlarda, diş yapısına estetik bir görünüm kazandırmak için uygulanır. Diş kaplama işlemi zayıf dişlerin kırılmasını önlemek, kırık şekli bozuk dişleri kaplamak, büyük bir dolguyu restore etmek gibi sorunlarda yapıldığı gibi estetik amaçlı da yapılabilmektedir. Tabi ki bu işlemin uygulanması için hastanın uzman bir hekime muayene olması ve yapılan muayene sonucunda hekimin analizi ile nasıl bir tedavi yöntemi izleneceği belirlenir.

Diş Kaplama Fiyatları Ne kadar?

Diş kaplama fiyatları diş hekiminin uzmanlığına, diş kaplama da uygulanacak prosedüre, uygulamada kullanacak malzemeye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca diş kaplama yönteminin uygulandığı bölgeye göre de fiyatlar arasında farklılıklar olabilmektedir. Diş kaplama fiyatlarını öğrenmek için en iyi çözüm uzman bir diş hekimine başvurmaktır. Uzman diş hekimi gerekli gördüğü prosedürlere ve kullandığı malzemeye göre fiyat oluşturmaktadır.

Diş Kaplamada Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Diş kaplama işlemi uygulanırken hastanın şikâyetlerine ve uygulanacak işleme göre farklı tip malzemeler kullanılır. Diş kaplama malzemeleri teknik olanaklar sayesinde sürekli bir değişim ve gelişim içerisindedir. Diş kaplama işleminde şuan için kullanılan malzemeler şu şekildedir:

  • Seramik
  • Porselen
  • Full porselen
  • Metal alaşımlı porselen
  • Zirkonyum

Diş Kaplama İşlemi Acıtır Mı?

Çoğu insan estetik görünümlü ve sağlıklı dişlere ulaşmak için bazen de diş sağlığında zorunlu oldukları için çeşitli yöntemlere başvurur. Bu yöntemlerin en sık kullanılanlarından birisi de diş kaplama yöntemidir. İnsanlar diş kaplama yöntemiyle ilgili çeşitli arayışlara girmeden önce en çok merak ettikleri sorulardan birisi de yapılacak olan diş kaplama işleminin acı verip vermeyeceğidir. Diş kaplama işlemi alanında uzman hekimlerle doğru bir şekilde uygulandığı takdirde maksimum derecede fayda sağlanır. Bu işlem yapılmadan önce ağız ve çene içi diş hekimi tarafından uyuşturulduğu için işlem sırasında bir ağrı hissetmezsiniz. Ancak işlem bitip uyuşma geçtikten sonra hafif de olsa bir sızı meydana gelebilir.

Diş Kaplama Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Diş kaplama işlemi genellikle 2 veya 3 seansta tamamlanmaktadır. Bu randevu seanslarının arasında da 2-3 gün süre olması gerekmektedir. Kaplamanız hazırlandıktan, ölçüleri oturduktan ve hasta beğendikten sonra kaplama ağızın içine yerleştirilir. Tüm bu işlemlerden akıllara sonra hastanın kaplamalara nasıl bir bakım yapacağı sorusu gelir.

Diş kaplama işlemi bittikten sonra bu güzel görünümü daha uzun süre muhafaza etmek için hastaların çeşitli bakımlar yapmaları gerekmektedir. Bunlardan ilki ve en önemlisi dişler günde en az iki kere olmak üzere fırçalanmalıdır. Fırçalanan dişlerin daha da temiz olması için günde bir defa diş ipi de kullanılması gereklidir. Sert, kabuklu, çok sıcak veya çok soğuk yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Ve son olarak da diş hekiminizle olan rutin kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Diş Kaplama Sonrası

Diş kaplama işlemi sonrasında hastalar genellikle karşılaştıkları ilk görüntülerine alışmakta biraz zorluk çekerler. Dişlerdeki eksiklikler ve renk değişimleri giderildikleri için bu görüntü onlara yabancı gelmektedir.  Bu dönemi hastalar hassas bir dönem olarak geçirmektedirler. Bu dönem dişlerine yaptıkları bakım oldukça önemlidir ve bu dönemi sorunsuz geçirmeleri için gereklidir. Bununla beraber kaliteli uzman desteği ile doğru tedavi yöntemi uygulandıysa bu işlemin sonrasında sorun yaşamadan hayatlarına devam edeceklerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.