Ankara Emax Kaplama

1

Ankara Emax Kaplama

Emax Kaplama Nedir?

Dişler, insanların görünüşünde en büyük farklılığı yaratan ve onları estetik açıdan güzel ya da kötü gösterebilen en önemli organlardan birisidir. Aynı zamanda dış görünüşten ziyade sağlık açısından da dişler vücudumuzda çok büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle dişlerin bakımına özen göstermeliyiz. Dişlerimizde bir hasar meydana geldiği takdirde vakit kaybetmeden tedavi ettirmemiz gerekir. Tedavi edilmediği ve aksatıldığı zaman dişlerimizi kaybedebilme riskimiz bulunmaktadır. Hasar gören dişler için kullanılan tedavi metotlarından biri de Emax diş kaplama uygulamalarıdır. Sizler de dişlerinize önem veriyorsanız ve Emax kaplamalar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Ankara Emax Kaplama merkezimize başvurabilirsiniz.

Emax kaplama nedir sorusuna gelecek olursak; Kişilerin dişlerinde zaman içerisinde değişen beslenme tarzından, yediklerinden veya içtiklerinden dolayı sararmalar veya aşınmalar olabilir. Bunlar haricinde dişler sağlıklı olsa dahi farklı görüntü problemleri (dişler arasındaki düzensiz ayrıklar vb.) olabilir. Ancak hepimiz farkındayız ki bembeyaz ve sağlıklı dişler özgüvenimizi yerine getiren en büyük etkenlerden birisidir. Bembeyaz ve pürüzsüz dişlere sahip olmak için emax kaplama yönteminden faydalanabilirsiniz. Emax kaplamaların hangi dişler için uygulanabildiği, Emax kaplama fiyatları ve emax kaplama ömrü hakkında bu yazımızda sizlere bilgi vermeye çalışacağız ancak daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Ankara Emax Kaplama merkezimizde hizmetinizdeyiz.

Emax Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanabilmektedir?

  • Renk değişimi görülen dişlerinizde bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Emax kaplamalar oldukça dirençli uygulamalar olduğu için sahip olduğunuz dişlerinizin yerine size daha estetik dişler ve güzel bir gülüş imkânı vermektedir.
  • Ön dişlerinizde bir eğrilik siz konusu ise bu uygulama bu eğriliğe son vererek dişlerinizin estetik görünmesini sağlar.
  • Kanal tedavisi yaptırdıysanız genellikle kanal tedavisi uygulanan dişleriniz biraz daha kırılgan ve hassas bir yapıya sahip olacaktır. Emax kaplama uygulaması kanal tedavisi uygulanmış dişlere yapılarak estetik gülüşün yanında bir de kırılganlığı ve hassasiyeti tedavi ederek sizlere mükemmel dişler sunmaktadır.
  • Çeşitli nedenlerle kırılmış dişleriniz var ise bu uygulamaya başvurarak bu kırıklarınızın onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Emax Diş Kaplama Yönteminde Dikkat edilmesi Gerekenler

Emax kaplamalar sağlıksız olan dişlere uygulanmamakla birlikte genellikle arka dişlere ve eksik olan dişlere de uygulanmaz. Bu işlemler mutlaka işinde uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu uygulama porselen maddelerden yapıldığı için kişinin normal dişlerine de uyum sağlamaktadır. Madde bileşenlerinde metal olmaması kişilerin bu uygulamayı tercih etmesi için en önemli sebeplerin başında gelmektedir. Çünkü metal kullanıldığı durumlarda diş renginde matlaşma bununla birlikte zaman içerisinde görülen renk değişimleri ve alerjen etkiler oluşabilir. Emax Kaplama fiyatları yapılacak olan diş sayısına ve hasar durumuna göre farklılık göstermekle birlikte bu uygulamadan sonra kişiler hemen normal hayatlarına dönebilirler.

Emax Kaplama Diş Fiyatları

Emax kaplama diş fiyatları birkaç etkene göre değişiklik göstermektedir. Emax kaplamalar eksik ve sağlıksız olan dişlere uygulanamaz bu nedenle tedavi ihtiyacı bulunan çürük dişleriniz var ise öncelikle onu tedavi ettirmeniz gerekmektedir ve bu tedavi işlemleri de ekstra bütçe gerektireceği için emax kaplama fiyatlarına etki etmektedir. Aynı zamanda emax kaplama diş fiyatları uygulamayı yaptıracağınız hekimin uzmanlığı ile de doğru orantılıdır. Bu konuda Ankara emax kaplama merkezimize başvurabilir ve uzman hekimlerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Emax Kaplama Ömrü

Uygulamanın yapılacağı kişilere göre farklılık gösteren emax kaplama ömrü, diğer tedavilere oranla hassas bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle estetik açıdan uygunluk gözetilerek ön dişlere uygulanmaktadır. Genellikle ağız içi bakımına özen gösterilirse ve sert cisimleri kırmaya çalışmak veya dişleri sıkmak gibi uygulamalardan kaçınılırsa emax kaplama ömrü oldukça uzun olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.