Ankara Gülüş Tasarımı

2

Ankara Gülüş Tasarımı

Daha sağlıklı ve estetik bir gülüşe sahip olmak için, kişinin yüz tipi baz alınarak, yapılması gereken işlemlerin tümüne gülüş tasarımı denilmektedir. Uygulama yapılırken, kişinin yüz tipinden dudak yapısı ve diş durumuna kadar tüm etkenler değerlendirilir. Ankara gülüş tasarımı, bilgisayar sisteminin tüm imkanları kullanılarak yapıldığı için, başarılı sonuçlar alınmasının yanında kişinin estetik bir gülüş kazanmasına olanak sağlamaktadır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Birçok farklı disiplini bir arada barındıran bir uygulama olan gülüş tasarımı, birden fazla doktorun bir arada çalışması sonucunda mümkün olan bir tedavidir. Gülüş tasarımı; kişinin yüz yapısına göre estetik bir gülüşe kavuşmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama neticesinde kişi sahip olabileceği en kusursuz gülüşü yakalamaktadır. Bu uygulamada, kişinin yüz şekli ve dudak yapısının bilgisayar ortamında değerlendirilmesi sonucunda dişlerdeki bozuklukların düzeltilmesi esastır. Gülüş tasarımı uygulaması, dişlerdeki bozuklukların düzeltilmesi amacıyla yapılan bir takım cerrahi ve estetik işlemleri kapsamaktadır. İlk değerlendirme sonucunda eğer kişinin diş etlerinde sorun varsa diş etleri üzerine, diş rengi ile ilgili sorun varsa beyazlatma işlemlerine ve genel cerrahi bir sorun varsa implant uygulamasına kadar gidilebilen kapsamlı çalışmalar söz konusudur. Tüm bunların yanı sıra, zirkonyum kaplama işlemi ve tel tedavileri de bu kapsamda yer almaktadır. Kişinin ağız ve diş sağlığına bağlı olarak, gülüş tasarımının süresi değişiklik göstermekle beraber bazı durumlarda aylar, hatta yıllar sürebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılır?

Gülüşünden memnun olmayıp, estetik açıdan çok daha güzel bir gülüş elde etmek isteyenlere, hafif ya da orta düzeyde çapraşık diş problemine sahip olanlara, net bir şekilde görülebilecek diş kırığına sahip olanlara, dolgu ile kapatılabilecek büyüklükte bir diş çürüğüne sahip olanlara ve dişlerindeki sararmalardan rahatsız olanlara, gülüş tasarımı yapılabilmektedir. Bunların yanı sıra, hamilelik ve emzirme döneminde bu tedavinin yapılması mümkün değildir. Özellikle gülümsemesinden kaynaklı olarak dişlerinin görüneceğinden endişe edenler kişiler tarafından daha çok tercih edilen uygulama sonucunda, kişinin kendini özel hissedeceği daha güzel bir diş görünümüne sahip olmak mümkündür.

Gülüş Tasarımı Kaç Gün Sürer?

Gülüş tasarımının süresine bakıldığında; hastanın dişlerinin durumuna, gülüş tasarımı öncesinde dişlere uygulanacak olan işlemlere göre değişkenlik göstermesinden dolayı standart bir süre biçmek mümkün değildir. Herhangi bir problemi olmayan kişilere tek seansta gülüş tasarımı yapılabilirken, problemin derecesine göre bu süre farklılık gösterebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Kalıcı mı?

Bu sorunun cevabı birçok alt konuyu içinde barındırmaktadır. Ağız ve diş sağlığını etkileyen faktörlerin başında yeme içme alışkanlıkları gelmektedir. Günümüzde her türlü diş ve ağız problemine çözüm bulunabilmekle beraber, asıl önemli olan kişinin sağlığına dikkat ederek dişlerine iyi bakmasıdır. Sigara kullanımı, yoğun çay-kahve ve asitli gıdalar tüketilmesi sonucu dişlerde sararmalar söz konusu olmaktadır. Diş fırçalama alışkanlığının geç kazanılması veya diş fırçalama tekniğinin yanlış uygulanması sonucunda dişlerde çürümeler ve uzuv kayıpları söz konusu olabilmektedir. Tüm bu hususlar dikkate alındığında, gülüş tasarımı kalıcı mı? Sorusunun cevabı hakkında bir fikir sahibi olunabilir. Nasıl ki kişi ağız ve diş sağlığını kaybederek gülüş tasarımı yaptırmaya mecbur kaldıysa, kendisini bu tedaviye iten faktörleri düşünüp, tedavi sonrasında doğru bir şekilde dişlerinin bakımına özen göstermek zorundadır. Böylelikle gülüş tasarımının kalıcı olması sağlanabilir. Aksi takdirde, yeniden ağız ve diş sağlığı problemleri ile karşılaşmak ve gülüş estetiğinin bozulması söz konusu olacaktır.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı ağız ve diş sağlığının yanı sıra kişinin kendine olan güveninde artmasını sağlayan, birçok farklı estetik operasyonu içinde barındıran bir tedavi olmasından dolayı, gülüş tasarımı fiyatları uygulanacak tedavi çeşitlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Bu tedavi seçenekleri arasında bulunan; implant, ortodontik ya da protetik tedaviler arasındaki fiyat farklılıkları göz önüne alındığında, en doğru ve net fiyat ancak doktor muayenesi sonucunda belirlenecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.